Profesje

Rajca miejski - tekst archiwalny

Miasta Starego Świata mają liczne i znaczące przywileje. Prawo składu, prawo targowe, prawo do wznoszenia fortyfikacji, prawo mili, prawo sądowe i miecza - to tylko główne spośród wielu uprawnień, jakimi dysponują.

Oczywiste jest, że odpowiedzialności związanej z tymi uprawnieniami nie można powierzać w ręce pospólstwa. Dlatego władzę w mieście sprawują rajcy miejscy, wybierani spośród najbardziej szacownych (i najbogatszych) obywateli. Nierzadkie są przypadki, gdy stanowiska rajców stają się z mocy prawa lub zwyczaju dziedziczne.

Rajcy stanowią w mieście prawo i je egzekwują, sprawują kontrolę na zbieraniem podatków, wprowadzają w życie decyzję władcy, dbają o rozwój i splendor miasta... Ich własna kiesa także nie traci na pełnionej przez nich funkcji. „Prowizje” pobierane przy wszelkiego rodzaju decyzjach mogą ją wręcz wypełnić.

Profesja zaawansowana, uczony

Rozwinięcia:
Wt+2, Żw+3, CP+40, Int+30, Op+20, SW+20, Ogd+50

Umiejętności:
Retoryka
Czytanie i pisanie
Etykieta
Prawo
Przekupstwo
Heraldyka

Ekwipunek i towarzysze:
k3 kamienic czynszowych w mieście lub 75% udziałów w dużym przedsiębiorstwie kupieckim
15 k6 złotych koron
bogate odzienie
broń ręczna
k3 doradców i pochlebców
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 07:31 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka