Profesje

Magik

tekst archiwalny - 3 sierpnia 2006
Wędrowni magicy zapewniają w Starym Świecie prostą, niewyszukaną rozrywkę ubogim mieszkańcom wsi i miast. Podróżują z miejsca na miejsce, zabawiając gawiedź „magicznymi” sztuczkami. Oczywiście sztuczki te mają niewiele, albo nawet nic wspólnego z prawdziwą magią, jednak wystarczą, by widzowie rzucili magikowi parę monet.

Magicy rekrutują się z najróżniejszych grup - część z nich to pechowi adepci magii, którym nie udało się ukończyć żmudnej nauki i musieli zniżyć się do występów ku uciesze pospólstwa. Zdarzają się też oszuści i złodzieje, odwracający swymi popisami uwagę gapiów, podczas gdy ich wspólnicy biorą pod opiekę trzosy. Większość to jednak zwykli plebejusze, którzy nauczyli się kilku sztuczek, by uniknąć żebrania na ulicach.

I Edycja
Profesja podstawowa (łotr)

Rozwinięcia:
Żw+1
Zręczność+20
Int+10
Ogd+10

Umiejętności:
wyczucie magii
gadanina
ucieczka
sztuczki magiczne*
50% szans na s.j. złodziei
25% szans na s.j. magiczny
25% szans na rzucanie czarów - magia prosta
25% szans na mocną głowę

Ekwipunek:
talia kart
kilka kolorowych wstążek
barwne ubranie

II Edycja:
Profesja podstawowa

Rozwinięcia:
Żw+1
Zręczność+20
Int+10
Ogd+10

Umiejętności: wykrywanie magii, kuglarstwo (sztuczki magiczne)*, gadanina, sekretny język (złodziei) lub język tajemny (magiczny), mocna głowa lub splatanie magii
Zdolności: chodu!, łotrzyk lub magia prosta

Ekwipunek:
talia kart
kilka kolorowych wstążek
barwne ubranie*umiejętność pozwala na wykonywanie prostych sztuczek z kartami, wstążkami czy monetami (np. wyciąganie monety z nosa widza, odgadywanie kart). Bardziej skomplikowane sztuczki powinny być testowane rzutem na Zręczność z odpowiednim modyfikatorem.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 07:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka