Potwory

Łuskowiec

Łuskowiec to duże, dorastające do półtora metra długości i 80 centymetrów wysokości zwierzę, które można niekiedy spotkać w lasach w okolicach Nuln. Ciało jego pokryte jest twardymi łuskami, spomiędzy których wyrastają kępki długiej, brązowej sierści. Łusek nie ma jedynie na brzuchu, który porośnięty jest sierścią barwy białej. Pysk stworzenia przypomina ryj świni i wyposażony jest w długie kły, podobne do kłów dzika.

Łuskowiec jest padlinożercą, potrafiącym wyczuć ścierwo z odległości kilkunastu kilometrów. Zdarza się, że łuskowce rozkopują świeże groby na cmentarzach w poszukiwaniu niedawno pochowanych ciał. Zwykle nie atakuje żywych, ani ludzi, ani zwierząt, jednak napadnięty potrafi bronić się skutecznie, taranując przeciwnika, gryząc go i tratując. Szczególnie niebezpieczne mogą się okazać jego zakrzywione, mocne kły.

Zwierzęta te żyją w małych stadach, najczęściej złożonych z 1-3 samców i kilku-kilkunastu samic. Prowadzą półosiadły tryb życia - stado zajmuje bardzo duży obszar, w ramach którego przemieszcza się zależnie od pory roku czy dostępności pokarmu.

Wśród badaczy nie ma zgody, skąd wzięły się łuskowce. Według jednej z hipotez zwierzęta te wywodzą się z dalekiego Południa, a do Imperium trafiły, uciekłszy z klatek któregoś z uczonych z Nuln. Inna, znacznie chętniej opowiadana przez bajarzy historia, przedstawia łuskowce jako owoc jakiegoś dziwacznego, nieudanego eksperymentu magicznego.

II Edycja

ObrazekUmiejętności: spostrzegawczość +20
Zdolności: broń naturalna, czuły słuch
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 07:32 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka