Potwory

Wielka skolopendra

tekst archiwalny - 27 stycznia 2008
Ta wielka, dorastająca trzech metrów długości stonoga, zamieszkuje miejsca ciemne i wilgotne – przede wszystkim głębokie jaskinie, a także zapomniane katakumby i stare, rozległe piwnice o poplątanych korytarzach. Z powodu życia w ciemnościach jest całkowicie ślepa, a w otoczeniu orientuje się dzięki węchowi i zdolności wyczuwania źródeł ciepła.

Skolopendra jest podstępnym i groźnym drapieżnikiem, zdolnym przez wiele dni wyczekiwać na ofiarę, zwinięta w kłębek w ciemnościach lub podwieszona pod stropem jaskini na wielu silnych odnóżach. Żywi się mniejszymi stworzeniami żyjącymi w grotach – nietoperzami czy dużymi owadami. Nie gardzi jednak również inną strawą. Wielu nieostrożnych poszukiwaczy przygód padło podczas przeszukiwania jaskiń ofiarą wielkich skolopendr. W pułapki tych stworzeń wpadają szczególnie często krasnoludzcy gońcy, przenoszący przez ciemne jaskinie wiadomości pomiędzy krasnoludzkimi twierdzami.

Skolopendra jest jadowita. Każdy jej cios, który zakończy się zadaniem obrażeń, z 50-procentowym prawdopodobieństwem skończy się wstrzyknięciem jadu. Każda dawka jadu skolopendry obniża wszystkie podstawowe statystyki ofiary o -5, a w statystykach drugorzędnych zmniejsza Szybkość o 1. Efekt ustąpi po k10 godzinach.


Umiejętności: skradanie się, ukrywanie się, wspinaczka +30

Zdolności: broń naturalna, grotołaz, niepokojący
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Diabellus 28 sty 2008, 13:22
Akapit o jadowistości ładniej by wyglądał pod tabelką, jako część mechaniki. Ale to oczywiście moje osobiste zdanie. Nie wiem też, czy nie za miękki ten potwór. Musiał bym go kiedyś przetestować na jakiejś drużynce....
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 07:32 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka