Potwory

Jaskiniowy wij

tekst archiwalny - 30 grudnia 2007
Gunter przestąpił próg pomieszczenia. Słaby płomień pochodni rozświetlił komnatę o półokrągłym sklepieniu. Najemnik zrobił jeszcze krok i spojrzał przed siebie. Przez moment wydawało mu się, że piasek poruszył się. Zbyt wiele jak na jedną głowę - pomyślał.

Światło padające na pokrytą czarnym kamieniem ścianę ukazało rząd wypukłych run, wyglądających na krasnoludzkie. Mam dzisiaj szczęście - powiedział Gunter, podchodząc bliżej do znaków na ścianie. Przyłożył wystający z rękawiczki palec do pierwszego znaku i próbował zapamiętać jego kształt. Wiedział, że wielu kolegialnych magów, a nawet niektórzy kupcy będą zainteresowani jego znaleziskiem.

Cisza. Nagle w komnacie zrobiło się nieprawdopodobnie cicho, lekko szumiące gdzieś w oddali powietrze zamilkło. Wzrok człowieka przesunął się jakiś metr w prawo - cień na ścianie rósł w oczach, gęstniejąc i mamiąc wzrok Guntera. Ręka najemnika powędrowała do rękojeści miecza, ściskając ją, aż zbielały knykcie. Odwrócił się gwałtownie. Jakieś potężne cielsko wynurzyło się z mroku, ukazując stożkowaty, nabity kolcami łeb. Paszcza stwora otworzyła się na trzy części z lekkim sykiem, obnażając rząd niewyobrażalnie ostrych, długich jak noże zębów. Gunter Heinz przełknął ślinę. Wiedział, że to ostatnia rzecz jaką widzi w życiu.


Wije to gatunek czerwia, zamieszkujący głębsze warstwy ziemi i najniższe poziomy kopalń i katakumb. Ten rzadko zbliżający się do zamieszkałych terenów stwór, jest zgubą górników i ludzi podróżujących samotnie pod powierzchnią. Jego ulubionym sposobem polowania jest odcięcie potencjalnej drogi ucieczki. Wij zazwyczaj leży parę metrów pod piaskiem, wyczekując na oznaki ruchu. Zostawia tylną część ciała przy powierzchni, a resztę zwija w kłębek, bardzo często zapadając w sen. Ciało bestii jest zbudowane z segmentów pokrytych dość twardym, organicznym pancerzem (jeden segment to około metr długości). Średniej wielkości potwór składa się z 15 takich części, przybierających barwę środowiska w jakim żyje (zazwyczaj kolor ziemi, ciemnobrązowy lub czarny).
Wije polują samotnie, po osiągnięciu odpowiednich wymiarów, jednak młode okazy trzymają się w grupach po 3-4 osobniki. Niektórzy poszukiwacze przygód spotkali duże okazy żyjące w parach, ale jest to możliwe tylko w czasie okresu godowego, trwającego około miesiąca.

I edycja

Charakter: neutralny lub zły
Cechy psychologiczne: Wije wywołują strach w żywych istotach mających poniżej 3 metrów wzrostu.

II edycja

Umiejętności: Ukrywanie się + 10
Zdolności: Broń naturalna, czuły słuch, grotołaz, straszny
KOMENTARZE (4) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kristof Dernhest Eidenfel 1 sty 2008, 01:58
Nic się przecie nie dzieje, przynajmniej jest zabawnie :D
~Łukasz 31 gru 2007, 18:48
Dziękuje za pozytywne opinie, co do nazwy to niestety nie wiedziałem a nie chodziło mi o skopiowanie pomysłu-nasze prace nie są z pewnością takie same. Dalsze prace nadeśle w miare upływu czasu. Pozdrawiam.
naimad 31 gru 2007, 12:36
Pomysł ciekawy, ale faktycznie nazwa potwora identyczna jak dzieło Kristofowe :D. Przeoczyłem to. Ale sam pomysł jak najbardziej fajny, możliwe że sam wykorzystam to kiedyś na sesji. I liczę, że Łukasz jeszcze nieraz podzieli się z nami swoimi pomysłami :).
Kristof Dernhest Eidenfel 31 gru 2007, 10:20
Heh, stworek ma nazwę taką jak istota którą ja swojego czasu opracowałem i wrzuciłem do Skarbnicy :)
Fajne, fajne, chociaż tego typu potwory kojarzą mi się cholernie z Arabią :)
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 08:43 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka