Potwory

Strażnik mocy

tekst archiwalny - 30 grudnia 2007
Strażnicy mocy to bardzo rzadkie i tajemnicze bestie o dość wysoko rozwiniętej inteligencji. Spotkać można je zwykle w pobliżu magicznych przedmiotów lub w miejscach przesiąkniętych magiczną mocą. Są ich stróżami i opiekunami, czasem z własnej woli, czasem na rozkaz potężnych czarodziejów lub demonów. Bronią powierzonych im miejsc lub rzeczy przed intruzami – złodziejami, włamywaczami, poszukiwaczami skarbów czy hienami cmentarnymi.

Strażnik to blisko trzymetrowa, humanoidalna istota o nienaturalnie długich rękach i nogach podobnych do owadzich. Powierzchnia ciała jest tak czarna, że potwór wygląda raczej jak dziura w materii świata niż rzeczywista istota. Na łbie nie da się wyróżnić oczu, ust, uszu ani włosów. Bestia jest zwinna i szybka, przez co stanowi trudnego przeciwnika w walce. Na dodatek potrafi odbijać rzucane w nią czary, a nawet sama rzuca proste zaklęcia (na takich zasadach, jak guślarze).

Charakterystyczną cechą potwora jest specyficzne rozumienie obowiązku pilnowania magicznych przedmiotów. Faktycznie bestia nie strzeże bowiem samej rzeczy, ale zawartej w niej magicznej mocy.

Jeśli zatem powierzony jego pieczy przedmiot zostanie wykradziony, strażnik będzie dążyć do wyrównania tego swoiście rozumianego rachunku mocy – a więc będzie się starał odzyskać skradzioną magiczną moc z dowolnego źródła. Oczywiście zwykle najprościej jest dopaść złodzieja i odebrać mu łup, w niektórych przypadkach strażnicy mocy rezygnują jednak z pościgu i ruszają w świat, zdobywając moc magiczną na wszystkim, co znajdzie się na szlaku ich wędrówki – od magicznych talizmanów po nieostrożnych czarodziejów. Dopiero gdy potwór uzna, że wyrównał rachunki, wraca do miejsca, skąd wyruszył, by dalej strzec odzyskanej mocy. Obojętnie, czy jest to odebrany złodziejowi magiczny pierścień, czy też zastępujące go dzikie wiatry magii, które wypuszcza w swej kryjówce – i które okażą się zapewne nieprzyjemną niespodzianką dla czarodzieja wracającego po powierzony bestii artefakt.

Z tego powodu czarodzieje rzadko decydują się na powierzenie magicznych przedmiotów opiece strażników mocy, chyba że planują skonstruować w ten sposób wyszukaną pułapkę. Częściej na użycie tej bestii decydują się potężne demony, które nie muszą się obawiać nieokiełznanych wiatrów magii.

Umiejętności: gusła, splatanie magii, spostrzegawczość, tropienie, wykrywanie magii,
Zdolności: broń naturalna, magia prosta (gusła), straszny
Zasady specjalne: Udany test SW pozwala Strażnikowi odbić rzucany na niego czar w rzucającego.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
naimad 31 gru 2007, 12:38
Bardzo fajna idea - i plus dla Ciebie Miśkhu, że nadałeś potworowi dużą inteligencję. Dzięki temu nie jest on podobny do jakichś bezmyślnych golemów, a przeciwnie, posiada własny instynkt i roztropność. Dobry tekst :yes:
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 08:26 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka