Potwory

Błękitny kot

Ten tajemniczy, wielki kot widywany jest w Arabii i krajach położonych dalej na południe. Żyje na pograniczu puszczy i stepów, niekiedy zapuszczając się nawet daleko w głąb obu tych środowisk i napadając na stada bydła, wioski, a czasem nawet na małe miasteczka. Jest dużo większy od innych drapieżnych kotów, ma szarobłękitną sierść pokrytą czarnymi pasami. Potężny kark zdobi dłuższa sierść, tworząca jakby grzebień.

Być może stanowi efekt jakichś ponurych, czarnoksięskich eksperymentów, gdyż cechuje się niespotykaną nawet u drapieżników agresją. Żadna istota nie jest dla niego zbyt duża lub zbyt silna, by ją zaatakować – i zabić. Poluje w grupach liczących trzy do pięciu osobników, przede wszystkim nocami i w czasie szarówki przedświtu. Swoje ofiary chętnie rozdziera na strzępy. Pomiędzy członkami stada często wybuchają walki o świeżo zabitą ofiarę, które – według relacji mieszkańców Południa – są jednym z bardziej brutalnych i przerażających widowisk, jakie człowiek może ujrzeć w życiu. Walki te rzadko jednak kończą się śmiercią któregoś z kotów, choć zwykle pokonanemu nie udaje się ujść bez paskudnych ran.


I Edycja

Obrazek


Charakter: neutralny lub zły
Cechy psychologiczne: Błękitne koty czują strach przed ogniem i wzbudzają strach w istotach poniżej 2 metrów wzrostu.

II Edycja

Obrazek


Umiejętności: skradanie się +20, spostrzegawczość, tropienie
Zdolności: broń naturalna, morderczy atak, niepokojący, wyostrzone zmysły
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
naimad 3 gru 2007, 19:43
No no no, całkiem fajna bestyjka :). Przydałby się jeszcze jakiś rysunek, ale ogólnie idea fajna. Nie wiem tylko jak z mechaniką, nie znam niestety Warhamca...
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 07:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka