Potwory

Utopiec

tekst archiwalny - 22 września 2006
Utopcy to ożywieńcy powstali z ciał ludzi, którzy utonęli w bagnach lub jeziorach. Zwykle powstają w wyniku działań nekromantów, zdarzają się jednak niekiedy ponure, zgniłe bagniska, gdzie nieumarli ożywają samoczynnie. Niektórzy twierdzą, że może to być wywołane przez kawałki spaczeni, zatopione w mule mokradeł. Nikomu jednak nie udało się jeszcze do końca wytłumaczyć tego zjawiska.

Utopcy posiadają resztki osobowości i własnej woli. Zbierają się w grupy składające się z kilku do kilkudziesięciu osobników. Często próbują wciągnąć ofiary pod wodę albo zwieść je na moczary, gdzie niechybnie utoną.

ObrazekBudowa ciała: Humanoidalne, ociekające szlamem, gnijące zwłoki. Ciągnie się za nimi bagienny fetor i smród zgnilizny. U niektórych da się jeszcze dostrzec charakterystyczne znamiona ludzi, którymi dawniej byli.

Charakter: zły lub chaotyczny

Cechy psychologiczne: Utopcy wzbudzają strach w żywych istotach i są odporni na wszelkie oddziaływania psychologiczne.

Zasady specjalne: Utopcy nie muszą być kontrolowani przez nekromantów ani bohaterów, osamotnieni stają się jednak podatni na głupotę. Sporadycznie zdarzają się wśród nich bohaterowie, zdolni do kontrolowania innych ożywieńców. Cios zadany przez utopca z prawdopodobieństwem 30% powoduje grobową zgniliznę. Trafienia, które nie spowodują grobowej zgnilizny, z prawdopodobieństwem 60% powodują infekcję ran.

Utopcy na suchym lądzie radzą sobie znacznie gorzej niż w wodzie lub na mokradłach.
KOMENTARZE (3) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
elion 5 lut 2007, 20:21
aahhhh.....
~Misiekh 23 wrz 2006, 21:57
No mi też ten rysunek wygląda jakoś gollumowato-d'n'dowato, ale nie będę już Joka męczył o poprawki ;). Uświadomię Cię tylko, że w pierwotnej wersji rysunku gostek był jaskrawo zielony ;)
Kristof Dernhest Eidenfel 23 wrz 2006, 13:26
No stworek to dość typowy wróg dla fantasy, ale pasujący dobrze do Warhammera. Tyle że rysunek mi zupełnie nie pasuje do tego systemu. Wizja Utopca z "Disciples II" byłaby tutaj lepsza... Stąd też ocena 4.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 08:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka