Broń i przedmioty

Cherezjon - tekst archiwalny

15 sierpnia 2007
Cherezjon to fachowo wykuty hełm. Jest magicznym przedmiotem o mocy wnikania do ludzkich umysłów.

Właściciel Cherezjonu potrafi opanować przez 2k6 tur jakąkolwiek humanoidalną, żywą istotę. Opanowanie umysłu zakończy się sukcesem, jeśli ofiara nie zda na SW z modyfikatorem -15. Jednakże w chwili, kiedy posiadacz Cherezjonu opanował umysł jakiejś postaci, sam nic nie może zadziałać. Potrafi tylko kierować postacią, nad którą przejął kontrolę. Przerwanie więzi może najwyżej spowodować atak na posiadacza Cherezjonu.

Cherezjon daje właścicielowi także + 20 do INT, jeśli jego właściciel w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odebrał życie uczonej osobie.
KOMENTARZE (3) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
DomMar 2 sie 2008, 09:55
fajowa bron...:)
Ar-Ti 31 gru 2007, 11:12
bardzo przydatne dla włamywaczy aby zmusić posiadacza do oddania przedmiotu czy odciągnięcia strażnika
Kristof Dernhest Eidenfel 15 sie 2007, 14:50
Hmm, niby ok, ale ani słowa o pochodzeniu hełmu. Narzędzie Chaosu czy Elfów? Poza tym, 2k6 tur? Cóż, a co jeśli nie jest użyty w walce? Jedna tura to wg większości podręczników 10 sekund. Nie pamiętam jak to było w WH2ED, ale chyba podobnie.
Opanowanie postaci na dwie minuty? Niby można, ale po co?
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 08:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka