Broń i przedmioty

Az-Rafat - tekst archiwalny

3 sierpnia 2006
Do napisania tego zainspirował mnie film "Braterstwo wilków". Jak ktoś widział, to na pewno pamięta stamtąd charakterystyczny miecz głównego „evila”.

Historię miecza każdy MG może ułożyć na potrzeby prowadzonej przez siebie przygody.

Kształtem przypomina on nieco szablę. Klinga wygląda, jakby była złożona z kilku odcinków, lekko od siebie odchylonych.

Miecz w rzeczywistości jest połączeniem zwykłego miecza i czegoś w rodzaju bicza. Przy odpowiednim ruchu, fragmenty klingi rozchodzą się (są umocowane na łańcuchu). Zamiast miecza otrzymuje się w ten sposób długi (ok. 5 metrów) bicz pokryty ostrym żelazem. W tej postaci liczba ataków spada o połowę, ale można uderzać cele powietrzne i jeźdźców z modyfikatorami WW+10, S+1, I-10, A/2.

Miecza w postaci rozłożonej można użyć również do zwykłej walki "naziemnej" - wówczas (w momencie rozłożenia miecza) przeciwnik zostaje uznany za zaskoczonego (może tylko unikać i parować ataki) przez k2 rundy. Udany test Op -10 zmniejsza czas zaskoczenia do 1 rundy.*

Wywołuje strach w przeciwnikach mniejszych niż 2 metry.

W postaci rozłożonej niemożliwe jest parowanie.

Jeśli miecz jest rozłożony i zadany nim cios trafia w kończynę, a obrażenia wejdą w Żw przeciwnika, można wykonać test Siły. czy udało się przewrócić przeciwnika (próba przewrócenia wymaga jednego ataku i nie można w tej rundzie złożyć miecza).

Miecz składa się i rozkłada poprzez wykonanie odpowiedniej sekwencji ruchów. Rozłożenie nic nie kosztuje, jednak złożenie zabiera jeden atak i w tej rundzie właściciel miecza nie może atakować (może jednak się ruszać, unikać czy parować).

Modyfikatory:
Postać złożona:
WW+5, O+1, Parowanie+10, Cp+10

Postać rozłożona:
WW+10, O+1, S+1, I-10, A/2, wywołuje strach w istotach poniżej 2metrów, niemożliwe parowanie* oczywiście jeśli np. przeciwnik widział wcześniej ten miecz w akcji, można wprowadzić dodatkowe modyfikatory. Wszystko zależy od MG.
KOMENTARZE (2) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
DomMar 2 sie 2008, 09:54
:]a gdzie obrazek?
Kristof Dernhest Eidenfel 16 sie 2006, 17:10
Średnio leży mi ten przedmiot - nie pasuje moim zdaniem do Warhammera, choć trzeba przyznać, że "Braterstwo Wilków" ma coś wspólnego z panującym w tym systemie kliamatem. Mi taki przedmiot pasowałby bardziej do jakiegoś heroica. Chociaż w sumie gdyby dać go komuś takiemu jak Czempion Slaanesha, to kto wie... Dobrze opisany przedmiot, tak czy siak.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 maja 2019, 07:31 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka